Pere ja lapsed

KASULIK TEADA! Aia janu kustutab õige kastmine 

Helen Perk, 23. mai 2020 06:00
Foto: pexels

Nobenäpud on seemned ja taimed juba ammu mulda pistnud. Nüüd aga tekitab peamurdmist kastmine. Seda, mida, millal ja kui palju kasta, õpetab aianduskeskuse Hansaplant turundusjuht Mari Oad.

Milline vesi sobib koduaia kastmiseks?Kastmiseks passib hästi eelnevalt soojendatud vesi. Liiga külma vee sattumine lehtedele võib esile kutsuda termilise šoki. Ehk näiteks kaevuvesi peaks enne kasutamist päevakese õues või kasvuhoones tünnis seisma. Lausa maiuspalaks on taimedele aga vihmavesi, sest see on pehme ja soe, meeldides neile kohe väga. Pealegi aednikule tasuta käes!

Kuidas arvestada veekogust, et muld saaks piisavalt niisutatud?Kastmisel on nutikas lähtuda kuldreeglist, et harvem ja põhjalikult on alati parem. Levinuim viga ongi see, et kastetakse küll tihti, kuid vähese kogusega ja vesi valatakse taimealuse mulla asemel otse taimele. Nii jäävad nad ikkagi janusse.Kõige olulisem on oma aeda ja selle vajadusi tundma õppida, kuid veekoguse arvestamisele aitab kaasa siiski ka paar üldisemat teadmist:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee