Testid

Lugu ilmus ajakirjas Tiiu

TIIU TESTIB | Millise kreemiga teha silmaümbrusele pai? 

Aive Antsov, ajakiri Tiiu, 17. mai 2020 09:49
Foto: Istockphoto

Kui peeglisse vaatad, siis silmaaluseid kortse ja turseid ära jaata! Kortse ja kotikesi annab mõningal määral siluda, selleks on loodud silmaümbruskreemid. Tiiu testis neist looduslikuma koostisega tooteid.

Silmaümbruse nahk on vaid 0,33–0,36 millimeetri paksune, seega väga õhuke. Tegu on inimkeha ühe tundlikuma nahapiirkonnaga, mida aga koormavad pidev laugude pilgutamine, kunstvalgus, UV-kiirgus ja palju muud.

Silmaümbrusnahka mõjutavad ka stressi põhjustatud lihaspinged, halogeenlambid, täpsust nõudev töö, külm ja tuul, sobimatud jumestustooted. Vanuse kasvades on pinda kortsude tekkeks, sest koed lõtvuvad, nahk vananeb ja kuivab. Võivad tekkida tursed ja tumedad ringid silmade ümber.

Tiiu testis kuut silmaümbruskreemi, mis peaks soovimatuid nähtusid ennetama ja vähendama. Valikul seadsime esikohale, et tegu oleks pinguldava või turseid-tumedusi vähendava koostisega. Maksis looduslähedus – paluks ikka võimalikult vähe PEG-ühendeid ja alumiiniumlisandeid! Ja et oleks huvitavaid taimseid ekstrakte ja naturaalseid baasõlisid, näiteks argaania-, makadaamia-, jojobaõli, mis toidavad ja uuendavad naharakke. 

Kreeme testis neli naist (vanuses 47–70) ja üks mees (50). Mees töötab ehitajana ja oli kohe entusiastlikult nõus kaasa lööma. Ehitustolmu sees töötades tuleb tal ju niigi kaitsvaid-niisutavaid käte- ja näokreeme kasutada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee